Rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou je obrovský

Viete, aký je rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou? Tak potom sú nasledujúce riadky určené práve vám. Oba typy patria k obľúbeným spôsobom realizácie zatepľovania nehnuteľností, avšak fúkaná izolácia má navrch. Prečo?

Rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou je v spôsobe aplikácie

Viaceré výhody fúkanej izolácie (ku ktorým patrí jednoduchšia aplikácia, nižšie náklady, protipožiarnosť či ekologickosť) sú dôvodmi, prečo je fúkaná izolácia aktuálnym hitom v zatepľovaní. Keďže sa na požadovanú plochu nanáša fúkaním prostredníctvom stroja, tak sa dostane viac-menej všade, a to aj na miesta s komplikovanejším prístupom (dutiny trámových stropov, šikmé strechy, väzníkové krovy a pod.).

Výrazný rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou je v ich konzistencii, pretože pri striekanej izolácií sa používa pena (polyuretánová alebo PUR), pri fúkanej izolácií je najodporúčanejšia minerálna vlna Knauf. Aj keď sú tieto spôsoby zatepľovania často mylne zamieňané, tak je zrejmé, že predstavujú úplne odlišné technológie.

Najväčší rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou je v…

…už spomínanom materiáli, ale najmä ekologickom aspekte. Striekaná izolácia funguje na princípe chémie, pričom fúkaná izolácia je tvorená prírodnými materiálmi, bez chemických prímesí. Nemožno zabúdať ani na ekologický aspekt. Fúkaná izolácia je šetrnejšia k životnému prostrediu i ľudskému zdraviu a v prípade likvidácie nepredstavuje žiadny problém. To ale neplatí pre striekanú izoláciu. Tú je takmer nemožné recyklovať a navyše, podľa najnovších odhadov sa polyuretán rozkladá až niekoľko storočí (niektoré údaje hovoria dokonca o 1000 rokov).

Rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou teda spočíva v materiáli a povestnom súboji chémia verzus príroda. Pri striekanej izolácií zároveň dochádza k pomerne nepríjemnému zápachu a vzniku odpadu v podobe odrezkov či iných zvyškov (fúkaná izolácia je bezodpadová).

Za nevýhodu striekanej izolácie možno považovať aj menšiu presnosť v hrúbke a detailoch izolácie. Taktiež je veľké riziko vzniku bublín, t. j. nehomogénnej štruktúry. Pri fúkanej izolácií to nehrozí, keďže sa dostane  aj do úzkych špár a dutín – čiže tepelné mosty nemajú najmenšiu šancu. Už viete, aký je rozdiel medzi fúkanou a striekanou izoláciou? My dávame prednosť fúkanej. Aj vy?

Stačia Vám 4 kroky k úspešnému zatepleniu

Snažíte sa nájsť efektívne riešenie zateplenia za prijateľnú cenu a pritom ušetriť na vykurovaní?
Ekologická fúkaná izolácia je tou správnou voľbou. Kontaktujte nás ešte dnes!

1. Vyplníte formulár
2. Dohodneme si dátum obhliadky
3. Dostanete cenovú ponuku
4. Pustíme sa do zateplenia

Ekologická izolácia

Dolné Hámre 815
966 63 Hodruša-Hámre
Slovensko

Rýchly kontakt

+421 908 919 950
reckjuraj@gmail.com
Otvoriť adresu na mape

Ďalšie informácie

IČO: 44929447
IČ DPH: SK2022889385
Sledujte aktuálne novinky aj na facebooku